29.05.2011 23:11 - Бербатов стана голмайстор на Висшата лига
Автор: manchesterunitedfans Категория: Спорт
Прочетен: 330 Коментари: 0 Гласове:
1

Димитър Бербатов и Карлос Тевес ще си поделят "Златната обувка" на "Барклиз", след като завършиха сезона с по 20 попадения, което ги направи двамата най-добри реализатори в Премиър лийг през този сезон.  Двамата бивши съотборници, които преди два сезона се конкурираха за титулярното място в Манчестър Юнайтед, започнаха в стартовите състави на своите отбори в двубоите срещу Блекпул на "Олд Трафорд" и Болтън - на "Рийбок Стейдиъм", но не успяха да се разпишат, въпреки че техните тимове победиха съответно с 4:2 и 2:0. Така  българинът и аржентинецът ще поделят отличието - нещо, което до този момент се е случвало само два пъти в историята на Висшата лига - през сезоните 1997/98 и 1998/99. И в двата последователни сезона по трима нападатели завършват с еднакъв брой голове - 18. В първия случай това са Крис Сътън, Майкъл Оуен и Дион Дъблин, а през следващия сезон - Дуайт Йорк, Майкъл Оуен и Джими Флойд Хаселбанк.

image

Постижението на Бербатов е изключително ценно, макар че българинът може да съжалява за това, че не стана едноличен голмайстор, като се имат предвид възможностите, които се откриха пред него днес. В 8-ата минута Бербатов пропусна първата чиста възможност да се разпише, след като получи от Флетчър в наказателното поле, овладя добре, но не успя да нанесе силен удар и Матю Джилкс спаси изстрела му. В 21-ата минута българинът асистира на Парк Джи Сун за 1:0. В 32-ата минута Бербатов направи нов голям пропуск, след като се озова очи в очи с Джилкс, но пак не успя да го преодолее. В 64-ата минута отново вратарят на Блекпул спаси по невероятен начин хубав изстрел с глава на Берба. Още две възможности се откриха пред българина в 86-ата и 92-ата минута, но ударите му не бяха достатъчно точни.

Тевес също направи два големи пропуска от чисти позиции. Първо, в 5-ата минута, ударът му бе блокиран от Зат Найт, преди да влезе в мрежата на Яскелайнен. В 39-ата минута пък стражът на Болтън спаси удар от Тевес.

Тагове:   Manchester United,   berbatov,   goal,