29.05.2011 23:20 - Манчестър Юнайтед спечели 19-тата си рекордна титла
Автор: manchesterunitedfans Категория: Спорт
Прочетен: 621 Коментари: 2 Гласове:
0

image

Манчестър Юнaйтед победи с 4:2 Блекпул на "Олд Трафорд" в деня, в който "червените дяволи" официално вдигнаха рекордната си 19-а шампионска титла. Така Юнайтед завърши сезона с 80 точки, докато Блекпул изпаднa от Премиър лийг.

Гостите от Блекпул почетоха новия шампион с шпалир и аплодисменти по адрес на излизащите на терена на "Олд Трафoрд" титуляри на Манчестър Юнайтед. Феновете на "червените дяволи" пък бяха направили специална хореография в чест на рекордната 19-а титла. Официалната част в този празничен за Юнайтед ден продължи с връчване на специален плакет на Едвин ван дер Сар, който изигра последния си мач в Премиър лийг. Холандецът изведе отбора с капитанската лента. Видич и сър Алекс Фъргюсън пък получиха наградиеа на "Барклиз" за най-добър играч и мениджър през сезона.

image

В 8-ата минута Бербатов пропусна първата чиста възможност да се разпише, след като получи от Флетчър в наказателното поле, овладя добре, но не успя да нанесе силен удар и Матю Джилкс спаси изстрела му. В 21-ата минута Бербатов асистира на Парк Джи Сун за 1:0. Голяма заслуга за този гол имаше бранителят на Блекпул Йън Евът, който се подхлъзна пред своята врата и остави топката на Парк. В 32-ата минута Бербатов направи нов голям пропуск, след като се озова очи в очи с Джилкс, но отново не успя да го преодолее. В 40-ата минута Чарли Адам изравни резултата след много красиво и прецизно изпълнен пряк свободен удар.

image

В началото на второто полувреме Адам изпълни нов хубав пряк свободен удар, който този път бе спасен от Ван дер Сар. В 55-ата минута Бербатов стреля опасно с глава, но топката мина над напречната греда. Само две минути по-късно Блекпул излезе напред в резултата след гол на Тейлър-Флетчър, при който останаха съмнения за засада. Много скоро обаче Юнайтед изравни след хубав гол на Андерсон. Веднага след това - в 64-ата минута, Джилкс отново спря Бербатов, спасявайки хубав удар на българина с глава. image

"Червените дяволи" стигнаха до пълен обрат благодарение на автогола на Евът, който прати топката в собствената си мрежа в опита си да изчисти едно центриране. Минути след това Евът можеше да се реабилитира с гол, но Ван дер Сар спаси вратата си. В 81-ата минути Оуен направи 4:2, като при това положение нападателят на Манчестър Юнайтед имаше възможност и да асистира към Бербатов, който бе встрани от него. Оуен обаче предпочете да завърши сам. Нова възможност се откри пред българина в 86-ата минута, когато Берба овладя добре в наказателното поле и стреля със странична ножица над напречната греда. В продължението на мача се откри и последната възможност пред Берба, но този път ударът му мина встрани от дясната греда.